-4.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Uncategorized

SkandaIoze: Europa e financoi 33 miliardë euro Maqedoninë, që t’i shtyp shqiptarët

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare Shkruan: Nijazi Muhamedi Kjo “platforma” jonë, ajo që ka bërë fillimet (1990) dhe është tërësuar në Tetovë dhe...

Letër publike për kryeministrin Kurti

I nderuar kryeministër Kurti, Duke ju uruar punë të mbarë dhe suksese të mëtejme në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës, dhe në pamundësi...

E quditshme, Dardan Krivaqa publikon video duke ecur në rrugë në instagramin e tij

I dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares Marigona Osmani, Dardan Krivaqa është bërë i gjallë në llogarinë e tij personale në Instagram, shkruan...

Ç’bën kështu Ermal Panduri? Pse i mblodhi telefonët e analistëve në studio?

Në emisionin e debatit në televizionin Dukagjini, mbrëmë ishte një sekuencë mjaft interesante. Derisa analista Gazmir Raci, nuk ishte i koncentruar për shkak se po...

“Nxehet” Buzhala: Qyrri i VV-së që ishte anëtar i partisë së gruas së Millosheviçit, po organizon protesta kundër Hamzës e Thaçit

Shkruan: Berat Buzhala Te bindur qe Agim Bahtirin e kane me zhvillim te vonshem mendor, per me e mberri nje barazim me Bedrine, jane detyru...

Me iu pas tutë Serbisë na nuk e kishim formu as UÇK’në

Nga: Viktor Buzhala Një gjë është e sigurtë: Ne asnjëherë nuk i jemi frikësu Serbisë. Telashe gjithmonë i kena bë. Me pas kalkulu fort na ndaj...

Pamje – Për herë të parë Policia e Kosovës ekspozon mitralozët

Elita e Policisë së Kosovës prej ditës së djeshme është vendosur në Jarnijë pas një vendimi të Qeverisë së Kosovës e cila obligon të...

Pamje nga Jarinja: Serbët fillojnë manovrimet e tyre – situata është e përkeqësuar në veri

Protestuesit serbë vendosin tenda në afërsi të Jarinjes, raporton OurKosovo. Situata në dy pikat kufitare veriore të Kosovës është e qetë pas tensioneve që mbretëruan...

Tortë suedeze: Ëmbëlsira më e shijshme e bardhë që do ta provoni ndonjëherë!

Edhe pse duket e komplikuar në shikim të parë, kjo tortë ia vlen përgatitet! Përbërësit: – 100 g bajamesh të grimcuara; – 200 g bajame të bluara; –...

Role krokante me djathë dhe kore të gatshme

Kafjall i shijshëm apo darkë e lehtë. Përbërësit: – 1 paketim kore të gatshme; – 120 g djathë; – 2 vezë; – 1 qese e vogël pluhur ëmbëlsirash; – kripë,...

Epidemiologu Rizvanolli: Varianti i ri i quajtur “MU” mund të paraqitet edhe në Kosovë – s’jemi të mbrojtur

Epidemiologu Sinan Rizvanolli ka thënë që edhe Kosova mund të rrezikohet nga varianti i ri i COVID 19 i njohur si “mutacion i dyfishtë”. “Për...

Drejtori i SHSKUK-së tregon se kur do të lirohemi nga masat kundër Covid-19

Valbon Krasniqi, Drejtor i Përgjithshëm i SHSKUK-së ka njoftuar se në momentin që do të ketë rënie të numrave të të infektuarve atëherë do...

Mos e humbisni shansin të njihni Albin Kurtin e vërtetë!

Nga Mero Baze Në Kosovë ka shpërthyer një debat rreth emrit të një kandidati për ambasador nga Kosova në Shqipëri. Debatet kanë të bëjnë me...

Mos i humbisni

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...