13.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Rajoni

Gjak shqiptari, Florian Marku nxehet keq në matjet zyrtare me kundërshtarin e tij

Florian Marku do të përballet me Maxim Prodan ditën e shtunë, raporton OurKosovo. Boksieri shqiptar ka shpërthyer ndaj kundërshtarit të tij në konferencën para ndeshjes,...

I ‘zhytur’ në lluks, Shkodra Mustafi orë me vlerë të 5 banesave në Fushë Kosovë

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi bën jetë lluksi me profesionin që ai ka. Lojtari më i ri i Levantes po tregon aftësi e tij në mbrojtje...

Ekipi Kosova Munchen e shkatërron Srbija Munchen me rezultat 8:2

Skuadra që bën gara në ligën “A-Class Mynih”, FC Kosova Mynih ka arritur të shënojë një fitore të madhe. Ata kanë mposhtur me rezultat 8:2...

E tmerrshme: Një 25 vjeçare mbahet peng dhe përdhunohet për 14 ditë nga një 29-vjeçar

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, ku një 25-vjeçare është mbajtur peng për 14 ditë dhe është përdhunuar nga një 29-vjeçar. Sipas mediave...

Burri vret gruan dhe më pas edhe vetën, flasin të afërmit

Vrasja e dyfishtë që ndodhi të shtunën në mbrëmje në fshatin Babunjë të Divjakës tronditi opinionin publik, ndërsa familjarët kanë hapur dyert e mortit. Hekuran...

“Fukarallëk, gjendje e dobët ekonomike”, flasin të afërm e bashkëfshatarë të çiftit të vrarë

Vrasja e një 45-vjeçareje nga bashkëshorti dhe më pas vetëvrasja e autorit të krimit kanë tronditur fshatin Babunjë në Lushnjë. Askush nuk dinte për probleme...

“Dëgjova krismat”, si i gjeti djali prindërit pa jetë në shtëpi

Zbardhen detaje të reja në lidhje me krimin e dyfishtë pasditen e sotme në Divjakë, ku Hekuran Rrasa vrau gruan Fëllënxë Rrasa dhe më...

Formohet grup pune për heqjen e vizave për në Amerikë

Formohet grup pune për heqjen e vizave në mes Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-ve. Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka formuar grup pune...

E rëndë: Burri vret grua dhe pastaj veten

Një krim i dyfishtë brenda familjes ka tronditur pasditen e kësaj të shtune fshatin Babunjë në Divjakë. 58-vjeçari Hekuran Rrasa ka qëlluar me armë gjahu...

Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës dhe gruaja enigmë që rezulton pronare

Edi Rama ka vendosur që mandatin e 3-të në krye të qeverisë ta nisë me një makinë të re, shumë më luksoze se ajo...

U martova me serbin dhe jam shumë e lumtur, mos paragjykoni-habit shqiptarja: Kur e ke burrin shumë të mirë s’ka lidhje çka është ai

Dashuria e vërtetë nuk njeh moshe dhe ndalesa ndaj te dashurosh nuk ka te bej me kombësitë dhe shtetet. A janë te lumtura vajzat Kosovare qe...

Shqiptarë ju erdhi fat te dera! Italia jep 28 mijë euro nëse vendosni të jetoni në një nga këto fshatra të saj

Rajoni i Kalabrisë planifikon të ofrojë deri në 28,000 € (33,000 dollarë) për një maksimum prej tre vjetësh për njerëzit që dëshirojnë të zhvendosen...

Pas Malazezëve dhe Shqiptarëve këtë gjë po e bënjë edhe Kroatët kundër Kishës Serbe!

Mediet kroate porosisin se “Kroacia duhet të dëbojë SPC kriminel me patriarkun Porfirije në krye edhe të përtërijë Kishën Kroate”, shkruan “Kurir”. Vala e armiqësisë...

Must Read

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...