13.7 C
Pristina
Saturday, September 25, 2021

Magazina

Gjak shqiptari, Florian Marku nxehet keq në matjet zyrtare me kundërshtarin e tij

Florian Marku do të përballet me Maxim Prodan ditën e shtunë, raporton OurKosovo. Boksieri shqiptar ka shpërthyer ndaj kundërshtarit të tij në konferencën para ndeshjes,...

I ‘zhytur’ në lluks, Shkodra Mustafi orë me vlerë të 5 banesave në Fushë Kosovë

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi bën jetë lluksi me profesionin që ai ka. Lojtari më i ri i Levantes po tregon aftësi e tij në mbrojtje...

Ekipi Kosova Munchen e shkatërron Srbija Munchen me rezultat 8:2

Skuadra që bën gara në ligën “A-Class Mynih”, FC Kosova Mynih ka arritur të shënojë një fitore të madhe. Ata kanë mposhtur me rezultat 8:2...

Egzona një nënë e kujdesshme, ja çfarë ushqimi ju ka përgatitur sot fëmijëve

Egzona Muqiqi është e njohur për publikun si gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit. Ajo është përherë e folur sidomos për paraqitjet plot stil. Bukuroshja...

‘Ngjyra e kuqe shumë i ngjanë, është e veçantë’, Shkurte Fejza do ta ‘shkrijë’ Hajrushin me këtë pamje

Shkurte Fejza mbetët një këngëtare e njohur tek publiku. Si me zërin ashtu edhe dukjen ajo dallohet me pozat që publikon, duke tërhequr gjithmonë vëmendje...

Lum ai që e ka nafakë Adrolën – shikoni se si duket në këtë foto

Po konsiderohet të jetë një nga femrat më të bukura shqiptare, madje edhe më të përfolurat mes modelesh e misesh. Kjo është Adrola Dushi, zeshkanja...

S’deklarohet kurrë për politikë e del pak në media, ky është burri i Angela Merkel

E tërhequr dhe jo gjithmonë e parashikueshme, kështu mund ta përshkruaje Angela Merkelin. E duket se kjo cilësi shkon me atë të bashkëshortit të...

Këtë rregullim të flokëve si Teuta askush nuk mund ta realizojë

Teuta Selimi mbetët një këngëtare që në çdo kohë duket bukur dhe unike me veshjet që realizon. Pasi që ka një përkushtim të madh tek...

Ke kam burre une … Ja video qe ka postuar Antonela ku shfaqet perkrah Mevlanit

Antonela Berisha eshte nje nga vajzat e cila u be mjaft e njohur per shkak te pjesemarrjs se saj ne emisionin “Perputhen” .Bukuroshja me...

Ditë e rëndë për Almeda Abazin, humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Almeda Abazi ka humbur njeriun e shtrenjtë të familjes, gjyshin. Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë ajo, përmes një postimi në InstaStory, ku ka...

Antonela zbùlon të dashurën sekrete të Atdheut?? (FOTO)

Atdhe Xharavina, ish-konkurrenti nga Kosova i programit Për’Puthen është padýshim ndër djemtë më të ndjékur e komentuar të programit.Djaloshi nga Gjakova, ishte ndër më...

Pas ndarjes nga Iliri, Gilberta flet për lidhjen me një tjetër ish-konkurrent të Përputhen

Pas ndarjes nga Iliri, Gilberta po përflitet se ka nisur një lidhje të re. Armando Abazi hedh dyshimet se Gilberta ka nisur lidhje me një...

Derisa Dauti është i zënë me fushatë, ja me çka po merret Lola

Lola Haradinaj është një emër tejet i përfolur në mediet rozë. Ajo është gruaja e politikanit të mirënjohur, Daut Haradinajt,. Lola është shumë aktive në rrjete...

Must Read

Çfarë ndodh nëse Serbia suImon me ushtri?/ Profesori universitar: Ata që frikësohen le të ikin nga Prishtina!

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar lidhur me pretendimet e rreme të Serbisë se forcat policore të Kosovës kanë qëlluar tre serbë. Ai përmendi edhe...

​COVID-19, sërish ngadalësim global i pandemisë

Pandemia COVID-19 është ngadalësuar sërish këtë javë në botë, sipas të dhënave më të fundit. Me 510 000 raste infektimi të regjistruara çdo ditë në...

Foshnjat e lindura në këto data kanë shansin më të mirë për sukses në jetë

Studiuesit e MyHeritage hulumtuan kur 1,000 fitues të çmimeve prestigjioze kishin lindur për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë të sjellin sukses,...

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë. Mund të mos e...