15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Lajme

Abazi: Asnjë cent për ata që paratë e Kosovës i përdorin për blerje tankesh dhe fluturime kërcënuese me avionë

Haki Abazi nga Vetëvendosje po vlerëson se Kosova nuk duhet dhënë asnjë cent për mallra të Serbisë! “Kosova blen mbi gjysmë miliard euro mallra nga...

SkandaIoze, Vuçiqi falënderon serbët që po i mbajnë të bllokuara pikat kufitare në Jarinjë dhe Bernjak

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka falënderuar qytetarët serb të cilët po mbajnë të bllokuara dy pikat kufitare në veri të vendit. Ai përmes një...

Alban Krasniqi ‘godet’ Fatmir Limajn, thotë se ai njihej si frikacak gjatë luftës

Kandidati për kryetar të Malishevës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, e ka akuzuar për mashtrim dhe e ka cilësuar si “frikacak” kryetarin...

Serbia e kërcënon Kosovën me luftë

Mosmarrëveshja mbi targat midis Serbisë dhe Kosovës mund të shndërrohet në një konflikt të ri të armatosur midis aleatëve të Rusisë në Beograd dhe...

Tomë Gashi dhe Valon Syla vënë bast në mes të emisionit, por kush e fiton

Gazetari Valon Syla dhe avokati Tomë Gashi kanë vënë bast në emisionin Pressing në T7 për çështjen e reciprocitetit të targave me Serbinë. Syla ka...

Andin Hoti do ta padis median e Baton Haxhiut, thotë se lajmi i rremë nuk i duket rastësi

Kryetari i delegacionit për bisedime për çështjen e personave të zhdukur, Andin Hoti ka thënë për gazetën “Bota sot” se lajmi i publikuar sot...

Paralajmërimi i frikshëm për Kosovën: Vuçiq po synon në çdo mënyrë këtë gjë në Veri

Kur tashmë janë bërë tetë ditë që nga vendosja e forcave speciale të policisë në vendkalimet e Jarinjes dhe Bërnjakut, si dhe vendimi i...

Analist Islami thotë që në rast të luftës me Serbinë KFOR-i ka mision veç vëzhgimin

Analisti i mirënjohur politik, Dardan Islami, ka përkujtuar qytetarët e Kosovës për misionin e trupave të NATO-s në Kosovë. “Pra, njësitet e KFOR nuk janë...

Vuçiqi as që guxon të mendojë të futet në Kosovë

Ky është arsenali qe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq e ekspozoi gjatë vikendit ne Jarinjë. Ai madje deklaroi ti ketë dhënë edhe ultimatum shefit të...

Sheshel kërcënon për situatën në Jarinje: Ka vetëm një dalje – shqiptarët të kthehen në pozitën fillestare

Kreu i radikalëve serbe Sheshel ka deklaruar se shqiptarët kanë përgatitur kushtet për “stuhinë” në Kosovë, por ka vetëm një dalje nga kjo situatë...

Situata në veri/Eksperti i sigurisë paralajmëron eskalim të situatës, nëse nuk ndodh kjo gjë

Vënia e reciprocitetit për Serbinë nga ana e kryeministrit Kurti arriti të sjellë tensione edhe më të mëdha me Serbinë. Kryeministri Albin Kurti këtë vendim...

Aleksandër Vuçiq kërcënoi me luftë/ Vjen kundërpërgjigja për Serbinë – ja çka duhet të insistojë Albin Kurti

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka kërcënuar me luftë Kosovën, pasi kjo e fundit ka dërguar Njësinë Speciale në Veri të vendit, për ta...

Atashetë e mbrojtjes amerikane e kanadeze njoftojnë për situatën në veri

Tetë ditë bllokadë në veri, sot ndërhyri KFOR-i. Atashetë e mbrojtjes amerikane dhe kanadeze vizituan sot vendkalimet Jarinje dhe Bërnjak në mënyrë që të njihen...

Mos i humbisni

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...