-14.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Kronikë e zezë

Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajnat plaçkitin një pikë një pikë derivatesh

Grabitje e armatosur në Prishtinë, kjo është shuma e parave që vodhën hajnat në një pike derivatesh. Në orët e para të mëngjesit të sotëm,...

Vrasja e të riut në Mitrovicë, çafër ka ndodhur me dy të dyshuarit

Vrasja e të riut në Mitrovicë, dy të dyshuarit ende në arrati. Dy personat e dyshuar për vrasjen e 26 vjeçarit, Albert Muja në Mitrovicë...

Gjithçka çka dihet deri më tani për vrasjen e 25-vjeçarit në Mitrovicë

Media sot ka raportuar për vrasjen e 25-vjeçarit Albert Muja që ndodhi pas mesnate në rrugën “Artim Jashari” të Mitrovicës. Mësohet se dy të...

Prindërit e Lundrim dhe Valdrinit, të afërt me PDK-në: Babai i punësuar në Kuvend në kohën e Kadri Veselit, nëna ish asambliste

Një ngjarje e rëndë e ndodhur mbrëmë ka tronditur Mitrovicën, ku mbeti i vrarë 25 vjeçari Albert Muja pas therrjes me thikë. U raportua se...

Në bazën e KFOR-it në “Arbëri” gjenden mbetje mortore

Gjenden mbetje mortore në bazën e KFOR-it në “Arbëri”. Mbetje mortore janë gjetur sot në bazën e KFOR-it në Arbëri, raporton OurKosovo. Lajmin për Gazetën Express...

“30 mijë euro borxh”/ Zbulohet kuptimi i shifrës që u ‘gdhend’ në trupin e gruas së mjekut

Sot u raportua se dy persona të maskuar u futën pasditen e djeshme në shtëpinë e një mjeku në Prizren, ku vodhën 10 mijë...

“Ka me dhunu e me ta vra gruan, ti nashta pshton”/ Zbulohet pse ndodhi tragjedia në Gjilan

Më 24 qershor, në një kafene të Gjilanit, Bardhyl Zeqiri akuzohet se e theri për vdekje Ismajl Canin, pas një mosmarrëveshjeje verbale që kishte...

Burri nga Mitrovica kapet në veturë me të miturën, arrestohet për dhunim

Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person i cili ka qenë në veturë me një vajzë nën moshën 16-vjeçare. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së...

Vdes një person pasi u rrokullis me traktorin e ngarkuar me dru

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh njofton se një person në fshatin Shurdhan në Gjilan ka shkaktuar një vetëaksident me traktor, duke humbur...

Afrim Tovërlani sulmon me thikë Shpend Ahmetin

Mbrëmë është arrestuar trajneri i futbollit Afrim Tovërlani pasi i njëjti dyshohet se me thikë e ka kanosur kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti në...

Atentati mafioz ndaj biznesmenit! Makina e autorëve me targa të Kosovës

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Demir Backës mbrëmjen e djeshme në Fier. Biznesmeni u qëllua nga persona ende të paidentifikuar...

Arrestohet personi i kërkuar, ishte i dënuar për vrasje në tentativë

Policia ka arrestuar sot një person i cili kërkohej pasi ishte i dënuar për vrasje në tentativë. Kështu kanë bërë të ditur nga policia në...

Lajm i hidhur: Vdes i riu nga Peja, dyshohet për vetëvrasje!

Ka ndërruar jetë i riu nga Peja, Nard Shala. Të afërmit e tij, kanë treguar për “OurKosovo”, se i ndjeri dyshohet se bëri vetëvrasje. Ai ishte...

Mos i humbisni

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...