-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Fun

Studentja kosovare, Edi Ramës: Deshta me të thënë që je ikonë e modës, pyetje s’kom

Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, i pari i qeverisë shqiptare Edi Rama, ka zhvilluar vizita të ndryshme, ndër to edhe në Universitetin e...

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Sulmuan punonjësin dhe tentuan të vjedhin stoli ari në New York, pendohen keq hajnat – shfaqet nga askund një burrë me karrige në dorë

Dy hajna që tentuan të kryejnë plaçkitje në një argjendari, u larguan me shpejtësi për t’i shpëtuar më të keqes kur një burrë u...

Ka një mace në foto, por ku? Siç thonë, është e pamundur të zgjidhet pa një thjerrë!

Kjo enigmë ka çmendur të gjithë në rrjete sociale, ata thonë se është e pamundur të zgjidhet!… A e dini se macet janë si kameleonët,...

Shfaqen pamjet: Një vajzë në zyrën e kryetarit serb në Bosnjë dhe Hercegovinë “mëson se si të hipë dhe kalërojë në një kalë”

Një video është shfaqur në internet ku shfaqet një vajzë në zyrë e ulur në shpinë të Drashko Stanivukoviq, ndërsa kryetari i bashkisë së...

Dhëndri thyen shpinën pasi shokët e hodhën lart në dasmën e tij, nuk arritën ta presin

Dhëndri rumun e ka lënduar rëndë shpinën gjatë dasmës pasi shokët nuk arritën ta prisnin në momentin që e kishin hedhur në ajër, një...

Qytetari i bën pyetje hoxhës: A ke nejtë ti me Allahun që e di se i urren beqarët a?

Këto ditë u bë virale deklarata e hoxhës nga Prizreni, Irfan Salihu, se njerëzit më të urryer të Allahut janë beqarët, përcjell OurKosovo. Kjo deklaratë...

Në emisionin e një prej shoumenëve më të njohur, përmendet rasti i të riut nga Kosova që përpiu telefonin Nokia 3310

Një ngjarje e pazakontë që ka ndodhur në Kosovë është bërë lajm në mediat ndërkombëtare – madje disa edhe filluan të tallen. Bëhet fjalë për...

Pagoi 300 dollarë për frizurë, u nda e pakënaqur – amerikania shpërthen në lot dhe bëhet hit në internet me reagimin e pazakontë

Carly Anderson nga Arizona e SHBA-ve, është bërë hit në internet me reagimin e saj për frizurën e re. Thotë se pagoi 300 dollarë për...

Pse shqiptarët çajit të zi i thonë çaj rusi

Çaji i zi apo sikurse njihet në Kosovë si çaji rusi, është një ndër pijet që përdoret më së shumti në Kosovë, shkruan OurKosovo. Po...

“Buzëqeshja e artë”, tentoi të kontrabandojë ari në vlerë prej 4.000 funteve – 95 gramë i kishte fshehur në bllombat e dhëmbëve

Dogana e Indisë ka parandaluar kontrabandimin, kur një person i cili tentoi të futet në këtë vend, kishte me vetë flori në vlerë prej...

Katër shenja horoskopi të cilave mund t’u besoni plotësisht

Ne do t’ju japim disa “dëshmi kozmike” që mund t’ju ndihmojnë të zbuloni se çfarë të prisni nga të tjerët… Kush e urren më shumë...

Mos i humbisni

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...