16.7 C
Pristina
Thursday, June 17, 2021

Ekonomi

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Leon Dajaku ka bërë një gafë që ka ngjallur reagime të shumta. Në një intervistë të dhënë për FC Union Berlin, klub në të cilën...

Liverpool rivalizon top klubet për Camavingan

Liverpool është i lidhur me talentin e Rennes, Eduardo Camavinga. Sipas Daily Express, Liverpool dëshiron ta zëvendësojë mesfushorin Georginio Wijnaldum, që pritet të largohet kur...

PSG tenton t’ia ndërrojë mendjen Mbappes me ofertë të çmendur

Paris Saint Germain nuk dëshiron ta lëshojë Kylian Mbappen. Për ta mbajtur në PSG, ‘El Chiringuito’ raporton se klubi Parisien ka bërë gati një ofertë...

Murati: Do të ndihmojmë bizneset e prekura nga masat anti-COVID me pagesat e qirasë dhe pagat e punëtorëve

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka thënë se do të dalin së shpejti me dizajnin e masave për të ruajtur ekonominë...

Albin Kurti me paralajmërim të ashpër për AKP-në

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar sot e-mail, kryetarit të Bordit të Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit...

Qeveria e kënaqur me zbatimin e masave anti COVID-19 nga qytetarët dhe bizneset

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka mbajtur sot një takim me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorin e Përgjithshëm...

Pandemia COVID-19 rëndon gjendjen ekonomike të komuniteteve RAE në Kosovë

Egzon Krasniqi, fizioterapeut me profesion, gjatë kohës së pandemisë e ka humbur vendin e punës. Ai ka punuar në Banjë të Pejës....

Merkel dhe Macron: Ka ende shpresë për një marrëveshje për Fondin e Rimëkëmbjes Ekonomike

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron thanë se ata janë të gatshëm të shkojnë edhe më larg, pas debatit...

Kosova dhe Shqipëria me pagat më të ulëta në rajon për gati çdo sektor

Në çfarëdo sektori që të zgjedhësh të punosh në Shqipëri, paga për një të punësuar është më e ulëta në rajon.

Kërkohet heqja e kushtëzimit për regjistrimin e automjeteve

Tash e shumë vjet institucionet e Kosovës i kushtëzojnë qytetarët e vendit të paguajnë tatimin në pronë dhe disa shërbime të tjera...

Must Read

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

Manchester City është nikoqir i Paris Saint-Germain për takimin e dytë gjysmëfinal në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e luajtur në...

Vjen nje lajm trondites per Kadri Veselin

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas sulmit që pësoi në tru. Infermierja nga Spitali i Mitrovicës ka...

Gjendet detaji i humbur prej 500 vjetësh, i statujës së famshme

Dora prej bronzi, e shtatores gjigante, që portretizon perandorin romak, Konstandinin e Madh, është sërish e plotë rreth 500 vjet pasi një prej gishtërinjve...

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. PSG po synon që të përmbysë rezultatin...