15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Botë

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është një prej...

Shqiptarët hynë në histori në grabitjen e bankës në Britani, ja çfarë ndodhi me njëri prej tyre

Lea Rusha i cili prej 15 vitesh ndodhej pas hekurave për grabitjen më të madhe në historinë e Britanisë së Madhe është liruar nga...

Cila ushtri është më e fortë: E Turqisë, Iranit apo e Izraelit?

Ushtria e Turqisë renditet në top 10 ushtritë më të fuqishme të botës. Por, edhe Irani qëndron përpara Izraelit në renditjen e ushtrive më...

Virusi infekton edhe “parajsën”, raportohet rasti i parë me COVID

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë vendi më i goditur nga pandemia e koronavirusit, me një bilanc që i afrohet 700 mijë viktimave,...

Inskenoi djegien e tij në Shqipëri, por u gjet gjallë – publikohet fotoja e Pecorellit i maskuar për të mos u njohur

Është publikuar fotoja e biznesmenit Italian Davide Pecorelli i gjetur në një ishull në Itali 8 muaj pasi inskenoi djegien e tij brenda një...

Pastruesi hedh 4-vjeçarin nga ballkoni, nëna 8 muajshe shtatzënë në gjendje të rëndë psikologjike

Napoli është tronditur nga lajmi i vdekjes tragjike të një 4 vjeçari, rrethanat e të cilës kanë nisur te zbardhen pak nga pak. Ne...

Pse Franca është e zemëruar me marrëveshjen trepalëshe SHBA, Britani dhe Australi?

Qeveria franceze thotë se u tradhtua kur Australia u tërhoq nga marrëveshja e tyre ekzistuese e mbrojtjes prej shumë miliarda dollarësh të nëndetëseve me...

Si do të përfundojë pandemia e Covid-19?

Pas mbi 18 muajsh të pandemisë aktuale, me distancimin social, mbajtjen e maskave, dhe mbylljet e ekonomive, ajo që duam të dimë të gjithë...

Momenti kur vrasësi e kupton në transmetim direkt se është gjetur trupi i viktimës

Pamjet tmerruese më poshtë tregojnë momentin kur një vrasës zbuloi se trupi i viktimës së tij është gjetur. Më 11 qershor të vitit 2011, Stephen...

Pamje: Ishin kundër vaksinës, burrë e grua vdesin nga Covidi brenda tri javësh

Një çift amerikan nga Alabama, i cili kishte një kanal të popullarizuar në YouTube, me të cilin shisnin gjëra të vjetra, nuk është më...

Acarohen raportet mes Francës dhe SHBA-së, shkak bëhet Australia

Franca thotë se do të tërheqë ambasadorët e saj nga SHBA-ja dhe Australia, pas marrëveshjes Aukus Franca ka thënë se do të tërheqë ambasadorët e...

Cilat nga superfuqitë botërore ka më së shumti nëndetëse

Marrëveshja e djeshme e mbrojtjes midis Shteteve të Bashkuara dhe Mbretërisë së Bashkuar për t’i siguruar teknologji Australisë për të ndërtuar nëndetëse bërthamore ka...

Ngjarje e rëndë në Zvicër: Motra vret vëllain dhe më pas veten, kështu ndodhi rasti

Bazuar në hetimet e deritashme, supozohet se motra 26-vjeçare ka plagosur për vdekje vëllain e saj 25-vjeçar dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Të martën,...

Mos i humbisni

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...