-14.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Ballina

Si u bë Kosova temë e nxehtë në takimin e djeshëm NATO -Rusi?

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka hedhur poshtë krahasimet midis ndërhyrjes së kësaj Aleance në Kosovë më 1999 dhe situatës aktuale në...

U rritën për 10 euro: Koha kur Kurti hypi në autobus me të moshuarit dhe iu premtoi 150 euro pension

Qeveria Kurti dje mori vendim që asnjë pension të mos jetë nën 100 euro. Ministri i Financave, Hekuran Murati, dje njoftoi se ky vendim...

Borrell del hapur pro mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë

Kreu i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dalë hapur pro mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë, gjë kjo për...

Autobusi me mërgimtarë nga Kosova rrotullohet në Serbi

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në afërsi të Krushevacit në Serbi. Në një fotografi të siguruar nga OurKosovo shihet autobusi i një kompanie turistike...

Komandant Cali në Hagë duhet ta zbardhë vrasjen e Enver Malokut! / Urdhërues Shtabi i Përgjithshëm

Sot, 23 vjet pas vrasjes së Enver Malokut është momenti i një katarze për shumicën e mediave shqiptare në Kosovë, të cilat fatkeqësisht po...

Kush ishin dy shqiptarët nga Gjakova, babë e bir, që kryenin krime ndaj shqiptarëve?

Muharrem Ibraj dhe Mushk Jakupi babë e bir nga fshati Osek Hilë i Gjakovës kishin kryer krime ndaj shqiptarëve në uniformën e policisë serbe. Në...

​Arrestohet zyrtari i një ministrie

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në flagrancë një person në Prishtinë për ryshfet për subvencione. Personi, identiteti i të cilit nuk është bërë i...

Ministri serb i Mbrojtjes i frikëson serbët e Kosovës me vizitën e Kurtit në FSK, përmend vrasje dhe dëbime

Ministri serb i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviq, është munduar t’i frikësojë serbët e Kosovës pas vizitës që kryeministri Kurti ka bërë sot në kazermën e...

Gjykata Speciale jep detaje për vizitën e Kadri Veselit në Kosovë

Gjykata Speciale ka dhënë detaje lidhur me vizitën e ish-kreut të UÇK-së, Kadri Veseli, në Kosovë. Veseli është kthyer në vendlindje pasi disa ditë më...

Hoviner ambasadori i ri i SHBA-së/ Reagon familja Imeri – ka disa fjalë për këtë gjë

Jeff Hoviner sot ka marrë detyrën e ambasadorit të SHBA-së në Kosovë. Për këtë, ka reaguar edhe familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki...

Nagavci ultimatum SBASHK-ut

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, duke folur për raportin me sindikatat ka thënë se i shohin si partner me të cilin duhet të punojnë...

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Mos i humbisni

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...