-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve.

Nano tha se Amerika u lodh nga Sali Berisha dhe shpalli non grata një njeri që vetë shqiptarët e ndëshkuan në 2013-n me 1 milion vota kundër.

Ai ka përmendur dhe dosjet që kanë fundosur Sali Berisha.

“Amerikanët e kanë marrë këtë vendim jo për interesat të tyre personale, por për interesin e shqiptarëve, ashtu siç e shohin ata. Ajo që po ndodh këtu ka lidhje vetëm me aktorë lokalë. Berisha kishte shumë zgjedhje, por vendosi të rindizte makinën. Mendoj që amerikanët e kanë marrë atë vendim duke menduar që është në interesin e shqiptarëve ta marrin atë vendim. Ata morën një vendim për të shpallur non grata një person që shumicës së shqiptarëve u kishte ardhur në majë të hundës. Ata kanë respektuar shumicën e shqiptarëve. Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë. Pse është shpallur non grata vetëm Berisha? U bë një nga njerëzit më të pasur në Shqipëri në krye të 8 viteve. Pastaj është Gërdeci, 21 janari. Cila gjykatë ta thërrasë Berishën? Gjykatat nuk janë formuar ende”, u shpreh Nano për MCN TV.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...