-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Shumat marramendëse që marrin të famshmit për një postim në Instagram

Tashmë, “Instagram” është kthyer një ndër rrjetet më të fuqishme sociale, e cila arrin të bëjë marketingun më të madh nëpërmjet interaktivitetit të përdoruesit me ndjekësit.

Edhe VIP-at më të njohur e kanë shfytëzuar këtë mundësi për ta kthyer llogarinë e tyre në një burim të ardhurash.

Së fundmi është publikuar lista e personazheve të famshëm më të paguar në 2021, bazuar në atë që fitojnë për postime në “Instagram”.

“Hopper HQ” ka përpiluar një listë ku tregohet se sa para mund të fitojnë këta VIP-a për një postim.

Cristiano Ronaldo

Ndjekës: 322 milionë

Pagesa për postim: $1,604,000

Dwayne “The Rock” Johnson

Ndjekës: 259 milionë

Pagesa për postim: $1,523,000

Ariana Grande

Ndjekës: 256 milionë

Pagesa për postim: $1,510,000

Kylie Jenner

Ndjekës: 254 milionë

Pagesa për postim: $1,494,000

Selena Gomez

Ndjekës: 249 milionë

Pagesa për postim: $1,468,000

Kim Kardashian

Ndjekës: 241 milionë

Pagesa për postim: $1,419,000

Lionel Messi

Ndjekës: 241 milionë

Pagesa për postim: $1,169,000

Beyonce

Ndjekës: 197 milionë

Pagesa për postim: $1,147,000

Justin Bieber

Ndjekës: 187 milionë

Pagesa për postim: $1,112,000

Kendall Jenner

Ndjekës: 179 milionë

Pagesa për postim: $1,053,000

Taylor Swift

Ndjekës: 171 milionë

Pagesa për postim: $1,012,000

Jennifer Lopez

Ndjekës: 168 milionë

Pagesa për postim: $988,000

Khloe Kardashian

Ndjekës: 170 milionë

Pagesa për postim: $949,000

Nicki Minaj

Ndjekës: 149 milionë

Pagesa për postim: $874,000

Neymar

Ndjekës: 156 milionë

Pagesa për postim: $824,000

Miley Cyrus

Ndjekës: 140 milionë

Pagesa për postim: $838,300

Kourtney Kardashian

Ndjekës: 135 milionë

Pagesa për postim: $785,000

Kevin Hart

Ndjekës: 118 milionë

Çmimi për postim: $706,000

Virat Kohli

Ndjekës: 140 milionë

Pagesa për postim: $680,000

Demi Lovato

Ndjekës: 111 milionë

Pagesa për postim: $668,000

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...