-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Kush tentoi ta mbys Isa Mustafën sipas Valon Sylës?

Gazetari Valon Syla mbrëmë në Pressing e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje për shkeljen e parimeve, duke marrë shkas nga koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës në Komunën e Gjilanit.

Syla tha se LVV-ja kishte bërë atentat ndaj Isa Mustafës në kohën kur ky ishte kryeministër, ndërsa më pas bëri koalicion me LDK-në e udhëhequr prej tij për të qeverisur bashkë.

Qata që provun me ba atentat – se ia kemi nis me i harru do fjalë eksplicite si atentati – që provun me vra Isa Mustafën, u bënë bashkë, Qeveria Kurti 1 me LDK-në. Atentat u kanë, tentim-atentat u kanë”, tha ai.

Sipas Sylës, aktivistët e LVV-së i ishin futur Mustafës te shtëpia.

“Po i kanë çu kerret e zyrtarëve në hava”, tha ai, duke replikuar me profesorin Blerim Latifi.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...