-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Foto ekskluzive e paparë nga luftimet e “Grupit Kumanova” me forcat maqedonase! Mirsad Ndercaj i vrarë dhe Samid Kastrioti!

Për herë të parë janë shfaqur fotot e dy pjesëtarëve të “Grupit Kumanova” të vrarë gjatë përballjes me forcat serbe, shkruan OurKosovo.

Sipas autorit të postimit, thotë se është motivuar ta publikojë foton për shkak se shumë njerëz kanë spekuluar se Mirsad Ndrecaj është dorëzuar tek forcat sllavomaqedonase.

Por, miq të Mirsad Ndrecajt, mendojnë se rrjedhja e fotos ka një qëllim me vete. Pasi, siç vlerësojnë ata në trupin e Mirsad Ndrecajt nuk shihet se ka gjak, pavarësisht goditjes me plumba, pra sikur pa asnjë plumb, aq sa mund të vërehet nga fotoja. Përkundrazi ata mendojnë se pasi është mbytur në ndonjë mënyrë tjetër, i është hedhur dheu sipër trupit.

Pra, sipas tyre mund të ishte një inskenim.

Sidoqoftë deri më tash, që kur ka ndodhur ai konflikt i armatosur, nuk ka pasur asnjë foto të pjesëtarëve shqiptarë të vrarë në vendngjarje në lagjen e “Trimave” në Kumanovë.

Image

Foto e paparë nga luftimet e “Grupit Kumanova”, Mirsad Ndercaj i vrarë dhe Samid Kastrioti!

Lexojeni tekstin e postimit të një autori anonim, që besohet se jeton në SHBA.

Dilni e kërkoni falje ju që thatë se Mirsadi është dorzu.

Dëshmorët Mirsad Ndreca dhe Samid Kastrioti

Foto e cila del për herë të parë në Opinion.

Mirsad Ndreca komandant “Nato” i vrarë gjatë luftimeve dhe jo pasi u dorëzua siç thonë patriotët e facebookut.

Tek Mirsadi nuk ekzistonte fjala “Dorëzim”, ai luftoi deri momentin e fundit të jetës së tij ashtu si që bënte gjithmonë bashkë me shokët e tij.

Afër trupit të Mirsadit është trupi i dëshmorit Samid Kastriotit.

Lavdi dhe respekt për ata burra që u ndodhën në Lagjen e Trimave.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...