-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

“A po kërkon falje apo po ndërpritet debati?”/ Blerim Latifi përplaset ashpër me ish-pjesëtarin e LPK-së

Debat i ashpër është zhvilluar në Pressing të T7, derisa po diskutohej lidhur me formimin dhe veprimin e organizatës politike Lidhja Popullore e Kosovës – LPK.

Derisa diskutohej për ideologjinë politike të kësaj organizate, filozofi Blerim Latifi akuzoi pjesëtarët e LPK-së për falsifikim të një teksti.

“Çka kupton me falsifikim?”, ishte reagimi i Bilall Sherifit, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës.

“Me falsifikim kuptoj një tekst të shkruar më 1991 dhe ju e projektoni si një tekst të shkruar më 1987”, u përgjigj Latifi.

Menjëherë pas kësaj, ish-pjesëtari i LPK-së, Xhevat Bislimi, reagoi ashpër duke thënë se duhet të ndërpritet debati pas kësaj shpifje, ose Latifi të kërkojë falje.

“A po kërkon falje, apo ndërpritet debati? Ndërpritet absolutisht. Nuk vazhdohet debati me njerëz që kanë paragjykime të tilla dhe që shpifin publikisht. Qysh mundet me akuzu për këtë organizatë për falsifikim?”, është shprehur Bislimi.

“…Mos vazhdoni me i projektu idetë e sotme me një kohë tjetër”, shtoi Latifi.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...