-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Hoviner ambasadori i ri i SHBA-së/ Reagon familja Imeri – ka disa fjalë për këtë gjë

Jeff Hoviner sot ka marrë detyrën e ambasadorit të SHBA-së në Kosovë.

Për këtë, ka reaguar edhe familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imeri, e cila i uroi mirëseardhje ambasadorit Hoviner.

Në një postim në Facebook, familja Imeri përmendi edhe masat që administrata amerikane i ka marrë ndaj politikanëve të korruptuar të Ballkanit, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

I dëshirojmë mirëseardhje dhe punë të mbarë ambasadorit të ri të SHBA-së në Kosovë, Jeff Hoviner. Mbështesim të gjtha masat që administrata amerikane ka marrë ndaj politikanëve të korruptuar të Ballkanit. Kjo administratë po mbështet pa rezervë edhe drejtësinë në Hagë.

– po të mos ishte SHBA vështirë që do të realizohej ndonjëherë pavarësia, shtet ndërtimi dhe drejtësia.

Flm Amerikë!

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...