-16.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Vrasja e të riut në Mitrovicë, çafër ka ndodhur me dy të dyshuarit

Vrasja e të riut në Mitrovicë, dy të dyshuarit ende në arrati.

Dy personat e dyshuar për vrasjen e 26 vjeçarit, Albert Muja në Mitrovicë janë ende në arrati.

Kështu kanë deklaruar për OurKosovo nga policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës.

Zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Avni Zahiti për lajmi.net ka thënë se hetimet janë duke vazhduar.

“Dy të dyshuarit ende mbesin në kërkim. Hetimet janë duke vazhduar”, tha Zahiti për OurKosovo.

Sipas policisë së Kosovës, dy të dyshuarit kryesorë për vrasjen e mbrëmshme në Mitrovicë janë L.B dhe A.Z të cilët janë në arrati tash e gati një ditë.

Në anën tjetër, aktivistë të shoqërisë civile në Mitrovicë janë shprehur të shqetësuar lidhur me rastin dhe kanë bërë thirrje organeve të rendit që t’i sjellin para drejtësisë fajtorët për rastin. /OurKosovo/

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...