8.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Serbët reagojnë si të çmendur: Gjokoviç krahasohet me një njeri që lavdëron Shqipërinë e Madhe!

Mediat serbe reagojnë si të çmendura, sidomos kur përmendet emri i futbollistit Granit Xhakës, ata i kap sikleti dhe sikur të bien në prush!

Serbët reagojnë në mënyrë të pakontrolluar sepse e shohin si një trishtim krahasimin e Gjokoviqin me Granit Xhakën e Kosovës, yllin e Kombëtares së Zvicrës.

“Tenisti më i mirë në botë, Novak Gjokoviq, po përgatitet të rikthehet në fushë dhe në Masters-in e fundit të sezonit, i cili fillon të hënën në Paris.

Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka

Teksa stërvitej fort, Novak përjetoi një krahasim skandaloz të portalit “Watson”, i cili shkruante për temën e vaksinimit, të cilën Gjokoviq nuk e komenton.

Novak u krahasua nga mediat vendase me futbollistin e kombëtares zvicerane që vlerëson rregullisht Shqipërinë e Madhe.

Është Granit Xhaka, një lojtar i Arsenalit kur nuk jemi të sigurt nëse ai preferon vendin ku luan apo Shqipërinë.
Portali i përmendur ka krahasuar Gjokoviqin dhe Xhakën, duke i klasifikuar ata në mesin e sportistëve që ende nuk janë vaksinuar dhe se për këtë mund të përballojnë pasojat.

Të krahasosh simbolin e Serbisë me një njeri që urren të njëjtin shtet në çdo hap është më së paku fyese dhe poshtëruese, për të mos shkruar një fjalë më të ashpër”, shkarravit “Kurir”:

Serbët e dijnë se Xhaka është patriot i madh dhe kudo ia kanë frikën, ndërsa Gjokoviq është i urryer në shumë shtete të botës.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...