-4.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Qeveria Kurti ndau 100 milionë euro për ushtrinë e Kosovës, ky është reagimi i Pacollit

Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re (AKR), Rrahim Pacolli, ka folur për vendimin e Qeverisë së Kosovës, e cila ka ndarë 100 milionë euro për ushtrinë e Kosovës.

Pacolli ka përgëzuar Qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti për këtë vendim, duke thënë se vendimi ishte dashur të merrej edhe më herët.

Ai ka ftuar bizneset dhe diasporën, që të kontribuojnë në rritjen e buxhetit për FSK-në, përcjell Bota sot.

Reagimi i tij në Facebook:

Përgëzoj Qeverinë e Kosovës për vendimin e saj për të ndarë një buxhet prej 100 milionë euro për ushtrinë.

Kjo është dashur të bëhet shumë më herët. Megjithatë, edhe tash nuk është vonë.

Të gjithë shqiptarët kudo që janë, përfshirë bizneset dhe diasporën, duhet të kontribuojnë në rritjen e buxhetit për FSK-në, në mënyrë që të kemi një ushtri sa më të fortë dhe të fuqishme për mbrojtjen e shtetit tonë. Rr.P

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...