-0.7 C
Pristina
Tuesday, November 30, 2021

Publikohet lista, ky do të jetë fituesi i Topit të Artë

Publikohet lista, ky do të jetë fituesi i Topit të Artë.

Sipas disa raportimeve nga media të ndryshme botërore, “Topin e Artë” këtë vit do ta fitojë ylli argjentinas Lionel Messi.

Kjo vjen si shkak i një publikimi të listës së përpiluar nga “france.football”, ku në të shihet qartë se prin Lionel Messi, para yjeve si Robert Lewandowski e Karim Benzema, përcjell KosovaPress.

Kurse, ylli i Manchester United Cristiano Ronaldo thuhet se nuk gjendet në Top 3, në fakt ai renditet në vendin e pestë pas mesfushorit të Chelseat Jorginho.

Ndërkaq, ylli egjiptian i Liverpoolit Mohamed Salah renditet menjëherë pas Ronaldos, respektivisht në pozitën e gjashtë.

Më poshtë mund ta gjeni listën e publikuar të “france.football” për fituesin e Topit të Artë.

Lionel Messi – Barcelona/PSG – 645 pikë

Robert Lewandowski – Bayern Munich – 631 pikë

Karim Benzema – Real Madrid – 483 pikë

Jorginho – Chelsea – 328 pikë

Cristiano Ronaldo – Juventus/Manchester United – 184 pikë

Mohamed Salah – Liverpool – 152 pikë

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...