7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Rritet dukshëm numri i pacientëve nga COVID-19 në Gjermani

Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, që kishte punuar në Policinë e Kosovës, në vitin 2015 nga strukturat e SHIK-ut, iu kishte ndërpre kontrata, derisa ishte në kulmin e karrierës.

Kështu ka njoftuar vet avokati Halilaj, në një postim në Facebook, ku tregon se tash në vitin 2021, Gjykata e Apelit ka kërkuar që ai të kthehet si epror në departamentin e Inteligjencës.

Por, Halilaj thotë se më nuk do të kthehet për asjnë çmim e as pozitë.

Ai thekson se do të jetë avokati i popullit, sikurse që është duke punuar për momentin.

Postimi i plotë:

Miq, Gjykata Apelit ka kërkuar të kthehem në Policinë e Kosovës si eprore në departamentin e Inteligjencës, pasi në 2015, ndikimi i strukturave të SHIK-ut, ma kishte ndërprere kontratën, derisa isha në kulm të karrierës.

Miq, ju ishit ata që më përkrahet në çdo situatë dhe ju siguroj që: PËR ASNJË ÇMIM A POZITË, nuk ua kthej shpinën, por do vazhdoj të jem AVOKAT I JUAJI.

Qofshi të nderuar përherë…

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...