7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Pendohet qytetari pasi kërcënoi Isa Mustafën dhe Abrashin

Gjashtë vite pasi zgjodhi rrjetet sociale për t’i kërcënuar ish-ministrin për Punë dhe Mirëqenie Sociale, Arban Abrashin dhe Besnik Mustafën, djalin e Isa Mustafës, në atë kohë kryeministër i vendit, Alban Morina nga Rivexha e Klinës, thotë se u pendua për këtë.

“Papunësia. Më ka ardhur si mllef, nuk e di as vet sepse jam kanë i ri 22 vjet. Nuk e kam menduar që është vepër penale”, tha ai.

Nga pushtetarët në atë periudhë, për Morina ishte thënë se ishte anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje.

Por në atë kohë, kjo gjë ishte demantuar nga pushtetarët aktual.

“Çdo raportim që një aktivist i Vetëvendosje-s e ka kërcënuar ministrin apo djalin e kryeministrit është plotësisht i pavërtetë”, kishte thënë Frashër Krasniqi, që në vitin 2015 ishte në sektorin për media të kësaj partie.

E arrestimi i tij ishte bërë vetëm pas 10 dite, kur organet e rendit e kishin bërë lokalizimin e tij.

“Policia ka ardhë me kallasha. Unë kam respekt për ta, jam krenar për ta, por qysh janë ardhë ata më kanë tranu me familjar e krejt”.

Procedura ligjore për dënimin e tij me 3 muaj burg, ishte zgjedhur të bëhet mjaft shpejt.

Ngjarjet e një dite më parë kur kryeministri i vendit Albin Kurti u kërcënua, Morina tha se i përcjelli në rrjetet sociale. Por të njëjtat nuk deshi t’i komentojë.

E ndaj atyre që zgjedhin ta bëjnë një gjë të tillë, ky ka vetëm një apel që ta respektojnë ligjin.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...