14.7 C
Pristina
Sunday, November 28, 2021

Gani Geci tregon se çka pret nga Gjykata Speciale: Dikush i ka bë këto vrasje!

Ish-aktivisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se pret nga Gjykata Speciale që të zbardhen rastet e vrasjeve politike të pasluftës.

Geci tha se dikush i ka kryer vrasjet politike të ish-aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka thënë se Gjykata Speciale dhe krimet e pretenduara të luftës nuk e dëmtojnë Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

“Nga Gjykata Speciale pres që të dalin në pah, siç kanë filluar të dalin, vrasjet politike të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe presidentit Ibrahim Rugova, të cilat janë duke u shfaq. Këto gjykime janë individuale, nuk kanë lidhje me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Unë kam qenë vet pjesë e UÇK-së dhe kanë qenë edhe mijëra të tjerë; dhe këta nuk po i thërret askush sepse nuk kanë bërë asgjë të keqe”, ka thënë ai.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...