-0.7 C
Pristina
Tuesday, November 30, 2021

Abdixhiku: Në këto zgjedhje, morëm 5 mijë vota më shumë se Lëvizja Vetëvendosje

Lideri i LDK-së Lumir Abdixhiku, në një intervistë në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, foli për këto zgjedhje lokale në Kosovë.

Abdixhiku thekson se në këto zgjedhje, LDK ka marrë më shumë se 5 mijë vota se Lëvizja Vetëvendosje.

Ai shtoi se LDK ka reflektuar dhe reflektimi është dukur edhe në rezultat të zgjedhjeve.

“Morëm 5 mijë vota më shumë se Lëvizja Vetëvendosje. Tani çështja është që të mbajmë dhe të rrisim votën tonë. Votuesi ka dhënë verdikt. Më 14 shkurt qytetarët na dhanë një mesazh dhe ne reflektuam. LDK u hap me njerëzit më profesionistë që ka Kosova dhe ne aplikuam dëgjimin qytetar.

Lexo edhe: Paralajmërohet tërheqja e Listës Serbe nga institucionet e Kosovës
Partia në pushtet e ka parë 14 shkurtin si shpërblim infinit. Jam i kënaqur me rezultatin e këtyre zgjedhjeve, por duhet punë e punë, që së bashku me qytetarët, të transformohemi si parti dhe të ndryshojmë Kosovën. Qeveria Kurti gaboi rëndë, rriti nepotizmit”, u shpreh Abdixhiku.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...