-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Miss Serbia “çmend” serbët pasi bëri shqiponjën dykrerëshe, ja çfarë shkruajnë mediat atje

Mediet serbe e quajnë skandaloze sjelljen e vajzës Miss Serbia, Valentina Petroviç, e cila në një moment ishte bashkuara me vajzat Miss Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi, të cilat kanë bërë foto duke ndërtuar me duar shqiponjën me dykrerëshe, ndërkohë e quajnë si “larje gjynahi” foton kur ajo ngrit tre gishta.

Missi ka bërë skandal duke bërë shqiponjën ka shkruar “Espreso”, ndërkohë që pastaj publikon edhe deklaratën e Valentina Petroviç – Missit të përfolur se “Dua publikisht të prononcohem lidhur me foton që po shpërndahet edhe komentohet shumë në rrjetet sociale”, transmeton “Bota Sot”.

Këtë deklaratë ajo e bëri pasi lajmi mori jehonë se si përfaqësuesja serbe në përzgjedhjen për Miss interkontinental, Valentina Petroviç, së bashku me përfaqësuesen e Malit të Zi dhe Kosovës ka krijuar me duar shqiponjën me dykrerëshe.

“Në kohën e euforisë në festën që bëhej jam ftuar që të bëj fotografi dhe vajzat që më ftuan më mësuan duart si të qëndroj, nuk kam pasur asnjë qëllim të keq, ishte moment i mos mendimit të thellë dhe spontanitetit të marrë”, tha Valentina , ndërkohë që më pas rreth kësaj u prononcua edhe i ati i saj Aleksander Petroviç, përmes Instagramit.

Në të vërtetë në rrjetin social Instagram në profilin e Aleksandar Petroviç publikoi foton e vajzës së vetë, e cila ishte veshur me kostum kombëtar, ndërsa në tjetrën foto shihej ajo që kishte ngritur tre gishta, si shenjë të serbëve, duke dashur të pastrojë hapin e turpshëm të vajzës së vetë.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...