8.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Sikur nuk mjaftonte debakli ndaj Liverpoolit, Ronaldos i ndodh më e keqja

Super vila e CR7 është e paligjshme, do të duhet të prishet.

Vazhdojnë telashet për Cristiano Ronaldon. Këtë herë prona e tij miliona dollarëshe në veri të Portugalisë është vënë në qendër të kritikave.

Portugezi tregoi shenja të qartë nervozizmi, duke u përleshur me Jones dhe van Dijk gjatë ndeshjes së fundjavës Man United-Liverpool.

Por problemet nuk mbarojnë në fushë. Pesë herë fituesi i Topit të Artë tani do t’i duhet për të shkatërruar një pjesë të vilës së tij në Geres, në Portugalinë veriore, e cila konsiderohet e paligjshme nga autoritetet. Duket se problem është zgjatimi i ndërtuar në pronën e ëndrrave gati 3 milionë euro.

Ronaldo ndërtoi në mënyrë të paligjshme një fushë tenisi:

Kreu i këshillit lokal, Manuel Tibo, konfirmoi se CR7 do të duhet të prishë fushën e tenisit dhe një shtesë tjetër – që nuk parashikohet në dizajnin origjinal të vilës.

“Ronaldo ka ndërtuar edhe jashtë zonës së planifikuar dhe kjo është e paligjshme”, tha Tibo. Siç raporton The Sun, dokumentet e Këshillit tregojnë se Cristiano tashmë ka pranuar humbjen dhe ka aplikuar për një leje shembjeje në emër të tij për të hequr qafe fushën e tenisit rreth 300 metra katrorë dhe aneksin 115 metra katrorë në mars 2022. Ndërkohë , vila e tij ne Torino kerkon nje pronar te ri.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...