-0.7 C
Pristina
Tuesday, November 30, 2021

Berat Buzhala fyen rëndë diasporën

Gazetari dhe opinionisti Berat Buzhala ka komentuar rezultatin e votimeve nga diaspora duke marrë shkas nga numri më i madh i votave për Bahtirin se sa për Hamzën në Mitrovicë.

Buzhala ka ka konkluduar se me votu Bahtirin e jo Hamzën do të thotë se “,,,ti kurre nuk e ke lexu asnje gazete qe nuk eshte ne gjuhen shqipe. Sepse ti kurre nuk e ke shiku asnje program televiziv qe nuk eshte ne gjuhen shqipe” shkruan Buzhala në Facebook.

Ja postimi i Berat Buzhalës në Facebook:

Pra, jeton ne Frankfurt, ne qendren financiare te Evropes, çohesh nje mengjes te bukur vjeshte, shkon e blene nje zarf, e printon nje flete prej KQZ’se, edhe para vetes i ke dy alternativa: Bedri Hamza ose Agim Bahtiri per kryetar te Mitrovices. Edhe ti, pa e pase alltine ne kry, pa i pase femijne e kidnapume, i thu vetes: Hmmmmm po me pelqen ma shume Agim Bahtiri. ti je i manipuluar nga propaganda.

Sepse ti kurre nuk e ke lexu asnje gazete qe nuk eshte ne gjuhen shqipe. Sepse ti kurre nuk e ke shiku asnje program televiziv qe nuk eshte ne gjuhen shqipe.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...