11.7 C
Pristina
Saturday, November 27, 2021

Nga Messi te Ronaldo, Zidane dhe Xavi – Formacioni më i mirë i kombinuar i El Clasicos në shekullin 21

Faqja e njohur Sportskeeda ka publikuar një formacion të kombinuar me lojtarët më të mirë që luajtën në shekullin 21 në El Clasico, ku i gjithë formacioni është i mbushur me legjenda.

Barcelona e pret Real Madridin në ndeshjen El Clasico të parë të sezonit, e cila pritet të zhvillohet në Camp Nou me fillim nga ora 16:15.

Kjo El Clasico nuk ka entuziazmin e viteve të fundit apo e të gjitha ndeshjeve të kaluara në përgjithësi, pasi ka pasur shumë largime viteve të fundi.

Megjithatë, El Clasico mbetet El Clasico dhe gjithmonë aty kanë luajtur emra të mëdhenj që kanë pushtuar botën e futbollit.

Por, kush janë lojtarët më të mirë që kanë luajtur në El Clasico në shekullin 21?

Faqja e njohur Sportskeeda ka publikuar një formacion të kombinuar me lojtarët më të mirë që luajtën në shekullin 21 në El Clasico.

Në këtë formacion gjenden pesë lojtarë të Real Madridit, pesë të Barcelonës dhe një që ka luajtur me dy klubet.

I vetmi që ka luajtur në të kaluarën me dy klubet është braziliani Ronaldo, i njohur ndryshe i ‘Fenomeni’.

Në formacion nuk mungojnë as dy më të mirët e dekadës së fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, teksa pjesë e formacionit janë edhe legjenda si Zinedine Zidane, Xavi dhe Carles Puyol.

Formacioni i kombinuar i shekullit 21: Casillas; Dani Alves, Ramos, Puyol, Carlos; Xavi, Iniesta, Zidane; Messi, Cristiano Ronaldo, Ronaldo Nazario;

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...