7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Labit i del punë me mjekun Daut Gorani, përplasen në rrjete sociale me njëri-tjetrin

Këngëtari Labinot Tahiri i ka reaguar kardiologut Daut Gorani, pas deklaratave se është i gatshëm që t’ia jap rrogën e tij këngëtarit, vetëm që kryeministri Albin Kurti të mos e bëjë ministër të Shëndetësisë.

Tahiri përmes një reagimi në “Faceook”, i tha doktorit Gorani se mund ta fyejë atë por jo njerëzit qe e duan.

Më tutje këngëtari ia rikujtoi deklaratat e tij sa ishte deputet, se punëtorëve shëndetësore duhet që t’iu rriten pagat.

Postimi i plotë:

🖐🏻⛔️I nderuari doktor Daut Gorani, pse jeni shqetsuar kaq shumë?🤷🏻‍♂️

Nuk e di si mundesh me shkrua në këtë mënyrë duke i fyer me qindra e mijera të rinjë…!

Mua të më fysh nuk e marr për bazë, por jo ata që e duan një person kush do qoftë ai…!

Mos u shqetso se nuk kam për tu bêrë ai për të cilin kërkova, edhe nëse do bêhesha do të isha i mirë me ju dhe me të gjithë ata që bejnë vepra të mira për qytetarët dhe Kosovên.

Nuk po ju fyej juve vetëm përshkak titullit DOKTOR, dhe po u’a kujtojë shkrimet dhe deklarimet e mia kur isha në Parlamentin e Kosovës, ku them se; ( Mjekëve duhet t’ua rrisim pagat, ndêrsa deputetêve tê na zvogëlohen pagat)

Mos doktor EFENDI mos, 🎸🎸🖐🏻😉sepse infrakti është jo i mirë , mos u shqetsoni kaq shumë!

Relax doktor!

Respekt që po shpëtoni jetë….

Ky është shkrimi i fundit që ka të bejë me ty, tani presim sukseset e radhës nga ana ime….!

Labi Kosovë e Shqipërisë.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...