-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Juristi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron fundin tragjik të ish-kryeministrit

Juristi Romeo Kara ka ironizuar një deklaratë të Fahri Balliut, i cili duke komentuar përplasjet brenda PD-së tha se: Rikthimi i Berishës është si rikthimi i Napoleonit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Romeo Kara shkruan se Sali Berisha është tronditur kur e dëgjoi këtë deklaratë, pasi nuk bëri gjë tjetër veçse ndodhi fundin e shpejtë të ish-kryeministrit.

Postimi i plotë:

Fahriu t’a fut edhe kur te mburr dhe sidomos kur ben rolin e historianit.

Thekson se, “rikthimi i Berishes eshte si rikthimi i Napoleonit”, por nuk sqaron se cfare ishte ky rikthim i Napoleonit.

Berisha, qe sigurisht e di mire kete fakt historik, eshte lebetitur nga avokatia publike e te vetmit ne llojin e tij, Fahriut.

As me shume e as me pak, Fahriu sapo “profetizoi” apo ndolli fundin e shpejte te Berishes, kondicionuar pikerisht me rikthimin e tij si Napoleoni.

Cfare ishte ne te vertete rikthimi i Napoleonit?

Pasi aleatët hynë në Paris në mars 1814, Napoleoni abdikoi dhe u internua në ishullin Elba.

Ai u kthye në Francë në mars 1815, rindërtoi ushtrinë e tij dhe më në fund u mund nga forcat aleate nën dukën e Wellington dhe Gebhard Leberecht von Blücher në Waterloo më 18 qershor 1815.

Pra, Napoleoni u rikthye pikerisht per te takuar fundin e tij ne Waterloo.

Ky eshte urimi i Fahriut per Saliun.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...