7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

E çuditshme: Tri vajzat e familjes kanë lindur më 25 gusht, por nuk janë trinjake

Në gjashtë vitet e fundit, qytetarja nga Amerika, Kristin Lammert, e ka kaluar për tri herë datën 25 gusht në sallën e lindjes.

Ndonëse ajo e quan vetën planifikuese, shtatzënitë e saj janë një rastësi e madhe, pasi në të tri rastet, ajo ka sjellë në jetë foshnjat në të njëjtën datë.

Kur ka lindur vajza më e madhe, Sophia, më 25 gusht të vitit 2015, anëtari i vetëm i familjes që e kishte ditëlindjen në të njëjtën datë ishte qeni i tyre, Koda Bear. Mirëpo Sofia e ka festuar ditëlindjen e saj të tretë, duke mirëpritur motrën e saj Giuliana, e cila ka lindur po atë ditë. Ndërkaq, këtë vit, Sophia dhe Giuliana kanë festuar ditëlindjet e tyre duke pritur motrën e tretë, të quajtur Mia.

“Në rastin e tretë kam menduar me vete: Ky është një fat i çuditshëm”, ka thënë Lammert.

Ajo ka thënë se ka marrë shumë komente pozitive për fatin e saj, duke ndarë edhe të tjerët rastësi të ngjashme.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...