-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Sulmohet ylli i Ligës Premier nga një grup i hajdutëve të maskuar

Një yll i Ligës Premier është sulmuar egërsisht në shtëpinë e tij dhe është lidhur së bashku me të dashurën e tij nga banditë që mbanin maska, raportojnë mediat angleze.

Lojtari, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, u sulmua nga një grup hajdutësh të maskuar, të cilët hynë në shtëpinë e tij prej 1.5 milion funtesh gjatë ndeshjeve ndërkombëtare.

Futbollisti u tërhoq zvarrë rreth rezidencës së tij të izoluar nga katër burrat, të cilët u futën nga një derë xhami.

Sulmi i frikshëm mësohet se ka ndodhur kur lojtari ishte duke parë një ndeshje në televizor, ndërsa partnerja e tij ishte në banjë.

Por, ata u kapën nga banditët, u lidhën dhe u larguan pasi shtëpia e tyre u plaçkit – me orë stoli dhe sende elektrike që dyshohet se ishin grabitur.

Një burim i tha SunSportit: “Është makthi më i keq i të gjithëve. Ai ishte mjaft i guximshëm dhe bëri më të mirën, por ata ishin në numër dhe ata ishin goxha agresivë”.

“Lojtari në një jetë mesatare jashtë fushës, kështu që ai ishte i shokuar që ishte në shënjestër. Ai nuk shfaq pasurinë e tij dhe i pëlqen të jetë sa më i thjeshtë të jetë e mundur”.

Policia tha: ‘Hynë në pronë dhe morën stoli, së bashku me sendet e tjera shtëpiake. Hetimet janë duke vazhduar”.

Ende nuk dihet se kush ishte cak i sulmit, por që lojtari ka mbetur i traumatizuar.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...