10.7 C
Pristina
Saturday, November 27, 2021

Mos i “adhuroni” gratë o ju meshkuj!/ Kështu deklarohet imami Labinot Maliqi

Janë bërë shumë virale ditëve të fundit deklaratat e imamëve shqiptar lidhur me marrëdhëniet në familje e sidomos ato mes bashkëshortëve.

Ditë më parë një hoxhë nga Prishtina kishte apeluar te burrat që të kryejnë dashuri me gratë e tyre, sepse në këtë mënyrë ata bëjnë shumë sevape.

Por dje, është bërë një deklaratë krejt ndryshe nga një hoxhë tjetër.

Imami nga Prishtina, Labinot Maliqi ka shkruar në profilin e tij në Facebook një porosit për burrat shqiptar: “Mos i adhuroni gratë”.

Ai këtë gjë e ka potencuar teksa kishte bërë një krahasim mes dashurisë për nënën dhe gruan.

Ky është postimi i plotë i hoxhës:

Kush e meriton respektin më të lartë, nëna apo gruaja? NËNA! Çdo krijesë e Zotit meriton respekt, por asnjë më shumë së Nëna! Mos i “adhuroni” gratë o ju meshkuj!

Ndërkohë kanë vërshuar komente të ndryshme, ku disa prej tyre ia rikujtojnë hoxhës se “dashuria për nënën nuk krahasohet me askënd”, “edhe gruaja duhet dashur e respektuar”, “nuk adhurohet askush përveq Zotit” etj.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...