7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Konfirmohen testet finale për anti-doping ndaj Wilderit dhe Furyt

Tyson Fury dhe Deontay Wilder kanë kaluar të dy testet e fundit të drogës pas përplasjes së tyre të tretë dhe të fundit në peshën e rëndë.

Britaniku i dha fund rivalitetit të tyre tre-vjeçar duke e ndaluar amerikanin në raundin e parafundit në Las Vegas në fillim të këtij muaji.
Dhe Agjencia Vullnetare Anti-Doping (VADA) ka konfirmuar se mostrat përfundimtare të të dy luftëtarëve u kthyen të pastra.

“Urime Tyson Fury dhe Deontay Wilder për përfundimin e suksesshëm të testimit të VADA-s”, thuhet në një postim në Twitter nga organizata.
Fury e rrëzoi Wilderin në raundin e tretë të periudhës së tyre të trilogjisë para se të rrëzohej dy herë në raundin e katërt.

Megjithatë, ai u rikthye për të dominuar pjesën e mbetur të meçit, duke e rrëzuar sërish Wilderin në raundin e 10-të përpara se ta nokautonte në raundin e 11-të.

Fury tani do të përballet me rivalin britanik Dillian Whyte, i cili është tërhequr nga përplasja e propozuar me Otto Wallin për shkak të një lëndimi në krahror.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...