8.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Alec Baldwin përballet me reagime të ashpra për një postim të vitit 2017 në Twitter, në të cilin pyeste se si duhet të ndihesh të vrasësh dikë gabimisht

Aktori i njohur amerikan, Alec Baldwin, po përballet me kritika për një postim në Twitter të vitit 2017 në të cilin ai pyet “si duhet të ndihesh të vrasësh dikë gabimisht”.

Të enjten, Baldwin, 63 vjeç, ishte në qendër të një tragjedie që u shpalos në xhirimet e filmit “Rust”.

Autoritetet thanë se Baldwin gjuajti me armë zjarri në një shesh-xhirim që vrau kinematografen, Halyna Hutchins, teksa u plagos edhe regjisori i filmit, Joel Souza.

Përdoruesit e Twitter tani janë rikthyer për të kujtuar një postim të kaluar të Baldwin në mediat sociale që ai postoi më 22 shtator 2017, shkruan Fox News.

Foto: FilmMagic

“Pyes veten se si duhet të ndihesh të vrasësh dikë padrejtësisht…”, kishte shkruar aktori në Twitter, që përfshinte gjithashtu një lidhje me një artikull të Los Angeles Times për një oficer policie të Huntington Beach, i cili u kap në video duke luftuar me një të dyshuar në një parking të një dyqani përpara se të qëllonte disa herë burrin, që e la të vrarë atë.

 

Shumë përdorues të Twitter reaguan në forma të ndryshme: “Përgjithësisht nuk ia drejtoni armën askujt që nuk dëshironi të vdisni. Sa keq që nuk e mësuat kurrë këtë”, ka reaguar një tjetër person.

“Pyes veten se si duhet të ndihesh të jesh i dyshuar për një vrasje?” pyeti një tjetër.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...