-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Vuçiq: S’kam folur kurrë Milan Radojiçiqin dhe Zvonko Veselinoviqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se ai kurrë nuk nuk ka biseduar me biznesmenin kontravers Zvonko Veselinoviq dhe nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radoiçiq.

Vuçiq në një konferencë për media tha se pretendimet e kundërshtarëve të tij politikë se policia e kishte përgjuar atë, sepse ai fliste me njerëz të lidhur me krimin, janë të pasakta, shkruan N1, transmeton Reporteri.net.

Vuçiq ka thënë se dy herë ka pasur rastin të takohet me Zvonko Veselinoviqin, derisa për Milan Radojiçiqin thotë se s’ka pasur rastin të bisedojë asnjëherë.

“Unë e kam parë Veselinoviqin dy herë në Kosovë, por mendoj se kurrë në jetë nuk kemi folur. Unë madje, as nuk e kam numrin e tij të ruajtur në telefon… Unë kurrë nuk kam folur me Milanin, përveç nëse ai ishte i pranishëm në takimet kur unë po transmetoja mesazhe tek njerëzit nga Kosova, dhe aty ishin të pranishëm përfaqësues të Listës Serbe”, është shprehur Vuçiq.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...