6.7 C
Pristina
Monday, November 29, 2021

Qytetarët e Mitrovicës i presin me duartrokitje e lule pjesëtarët e Njësisë Speciale

Qytetarët e Mitrovicës i kanë pritur me duartrokitje dhe lule pjesëtarët e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, të cilët sot janë tërhequr nga veriu pas heqjes së barrikadave dhe lirimit për qarkullim të rrugëve që shpien në dy pikat kufitare në veri të Kosovës.

Njësiti Special i Policisë së Kosovës sot po kthehen në bazë, pas 13 ditë qëndrimi në veri të vendit, ku pjesëtarët e saj janë përkujdesur për mbrojtjen e dy pikave kufitare në Jarinë dhe Bërnjak, pasi serbët lokalë kishin bllokuar rrugët, në shenjë proteste ndaj vendosjes së reciprocitetit për targat e automjeteve, transmeton Telegrafi.

Në shenj respekti dhe falënderimi për profesionalizmin e treguar dhe kryerjen me sukses të misionit të tyre gjatë këtyre ditëve, qytetarët e Mitrovicës, kanë dalë për t’i përshëndetur duke u duartokitur dhe hedhur lule pjesëtarët e Njësisë Speciale.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...