8.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Lutfi Haziri i LDK-së i jep tre shqiptarë për një maqedonas, i del në përkrahje Maksim Dimitrevskit në Kumanovë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri i cili vjen nga radhët e LDK-së, ka “shkelur” tre shqiptarë që garojnë në Kumanovë për kryetar komune dhe mbështetjen e tij të pa rezervë e pa asnjë më të voglin hezitim ka mbështetur kundërkandidatin e tre shqiptarëve Bekim Saliut, Hulus Asipit dhe Ridvan Dervishit.

Haziri duke dashur të tregohet si njëri ndër politikanët më tolerant mbështetjen e tij e ka bërë për kandidatin maqedonas Maksim Dimitrievski,.

Kjo përkrahje e Hazirit për Dimitrievskin në Kumanovë, po ndodhë në kohën kur forcimi i pozitës së shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, është i domosdoshëm në zgjedhjet lokale që do të mbahen atje, duke pasur parasysh pozitën e rëndë të shqiptarëve në këtë shtet.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...