6.7 C
Pristina
Monday, November 29, 2021

Dalin pamjet/ Ky është organizatori kryesor i protestave në veri të Kosovës

Burime brenda Policisë së Kosovës, kanë njoftuar se policia ka hetuar organizatorin kryesor të protestave dhe vendosjes së barrikadave në pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak me 20 shtator.

Njësitet e inteligjencës brenda Forcave Speciale të policisë kanë siguruar edhe fotografi të këtij personi dhe anëtarëve të grupit të tij.

Ai, qysh nga dita e parë, ka qenë në krye të protestave dhe i ka organizuar ato, bëjnë të ditura këto burime.

Megjithatë, policia ende nuk ka informata për identitetin e tij e as të ndonjë prej anëtarëve të grupit të tij.

Ende po hetohet se kush është ky njeri dhe cila është e kaluara e tij.

Ai është identifikuar para disa ditësh, por media ka arritur të sigurojë vetëm këtë të shtunë fotot e tij dhe grupit të tij, në ditën kur Njësitet Speciale të policisë po largohen për t’u zëvendësuar me ato të KFOR-it.

Gjithashtu, këtë të shtunë, ky person është parë duke organizuar largimin e barrikadave dhe gjithçka ka shkuar përmes tij.

Ai është parë gjatë gjithë kohës duke biseduar në telefon dhe duke vëzhguar situatën.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...