10.7 C
Pristina
Saturday, November 27, 2021

Taulant Xhaka refuzon sërish Kombëtaren Shqiptare!

Taulant Xhaka refuzon sërish ftesën e Kombëtares shqiptare. Mesfushori i Bazelit ka qenë i përfshirë në listën e Kombëtares për dy ndeshjet e muajit tetor ndaj Hungarisë dhe Polonisë, por nuk ka pranuar të bashkohet me “kuqezinjtë”.

“Ora News”, bën me dije se se Xhaka ka refuzuar për herë të 5-të ftesën e trajnerit Reja dhe tekniku italian ka vendosur që ta fshijë përfundimisht nga lista lojtarin për aq kohë sa do të jetë në krye të stolit të Shqipërisë.

Xhaka refuzoi të bashkohej me kuqezinjtë edhe një muaj më parë me pretekstin se ishte i dëmtuar, por këtë herë situata është e qartë.

Xhaka nuk dëshiron të luajë për Kombëtaren me Rejan në stol pas përplasjes që kanë patur me të në të kaluarën dhe kjo është duket nga 5 refuzimet që lojtari i ka bërë teknikut italian.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...