11.7 C
Pristina
Saturday, November 27, 2021

Turku i zhdukur iu bashkua një grupi kërkimi, para se ta kuptonte se ai ishte vetë personi të cilin po e kërkonin

Një burrë i zhdukur në Turqi iu bashkua aksidentalisht grupit të kërkimit për orë të tëra para se ta kuptonte se ai ishte vetë personi që grupi po e kërkonte, raportojnë mediet lokale.

Sipas BBC, përcjell OurKosovo, Beyhan Mutlu kishte pirë me miqtë të martën kur ai u end në një pyll në provincën Bursa.

Mirëpo kur ai nuk u kthye, gruaja dhe miqtë e tij njoftuan autoritetet lokale dhe një grup kërkimi u mobilizua.

Mutlu, 50-vjeçar, rastisi grupin e kërkimit dhe vendosi të bashkohej me ta, raporti NTV.

Por kur anëtarët e grupit të kërkimit filluan të thërrasin emrin e tij, ai u përgjigj: “Unë jam këtu”.

Ai u mor mënjanë nga njëri prej punonjësve të shpëtimit për të dhënë një deklaratë.

“Mos më dëno shumë ashpër, oficer. Babai im do të më vrasë”, thuhet se ai u tha atyre.

Policia më pas e dërgoi 50-vjeçarin në shtëpi. Nuk është bërë e qartë nëse ai është gjobitur. /OurKosovo/

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...