-0.7 C
Pristina
Tuesday, November 30, 2021

“Servil i Thaçit e Veselit”, “ldiot”- Eskalon debati mes Parim Ollurit dhe Blerim Latifit

Një debat i nxehtë është duke u zhvilluar në mes të analistit Parim Olluri dhe profesorit Blerim Latifi.

Derisa Olluri po mundohej të fliste për marrëveshjen e arritur sot në Bruksel për situatën në veri, Latifi i ndërhynë, duke e mësuar se si ta thotë fjalën ‘Imperializëm’.“Thuaje mirë imperializmit, jo impealizmi, thuajee mirë”, i tha Latifi.

Mirëpo, Olluri reagoi shpejt duke i thënë ‘servil i Thaçit dhe i Veselit’.

“Mos më shti me ta kujtu që ke qenë servil i Thaçit, e i Kadri Veselit. Mos m’lsho në nivel të Rron Gjinovcit me t’i kujtu servilizmat në një dekadë”, i thotë Olluri.

Ndërsa, si kundër-reagim, Latifi i thotë se ai ka qenë servil i shtetit të Kosovës.

“Unë kam qenë servil i shtetit të Kosovës. Po le more se s’ki cka mem përmen hiq”, i thotë Latifi.

Ndëras situata fillon të nxehet, derisa Olluri i thotë Latifit ‘idiot’.

“Por, Mos u bo idiot me fol palidhje, prite deri ta përfundon dikush”Latifi i kërkoi Ollurit që të ndalet.

“Mbylle. Hera e parë edhe e fundit që guxon. Nëse ka ndonjë idiot këtu, je ti”, i kthehet Latifi.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...