14.7 C
Pristina
Sunday, November 28, 2021

Sami Lushtaku kërkon nga PDK-ja që të merr masa ndaj Bekim Haxhiut

Është deputet i PDK-së, por ka dal kundër partisë së tij. Bekim Haxhiu, madje po merr pjesë edhe në tubime elektorale me subjekte që kanë rivalitet të madh me partinë e tij.

Një ditë më parë, deputeti nga Drenica ka publikuar fotografi nga pjesëmarrja e tij në një takim elektoral të kandidatit për kryetar të Skënderajt, Bekim Jashari.

Një pamje e tillë, ku deputeti i PDK-së, shihet me kundërshtarët e PDK-së, e ka nervozuar kryetarin e degës së PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtakun.

Ai në një prononcim për gazetën info e ka quajtur Haxhiun “lojtar që shkel mbi besimin që PDK i ka dhënë atij”.

“Po si lojtare që është Bekimi e ka shfrytëzuar mirë PDK-në, ka shkel mbi besimin e qytetarëve të Skenderajt dhe ka shkel mbi besimin e anëtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës. i tillë ka qenë Bekimi edhe më herët”, ka thënë Lushtaku.

Por a duhet të ndërmarr partia ndonjë veprim ndaj Haxhiut i cili vepron në kundërshtim me partinë?

“Nuk dua që të flas se çfarë mase duhet me marrë PDK-ja kundrejt tij, por është niveli qendror ai që vendos”, ka thënë Lushtaku.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...