7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Një nënë zbulon trukun që ju ndihmon t’i keni çarçafët pa rrudha, pa pasur nevojë t’i hekurosni

Një nënë ka zbuluar sesi arrin t’i mbajë çarçafët pa rrudha, pa pasur nevojë që t’i hekurosë.

Influencuesja Carolina McCauley zbuloi sekretin e çarçafëve pa rrudha, të cilët gjithmonë i ka të butë dhe duket sikur po hekurosen çdo ditë – kur në fakt ajo as që i prek më hekur, transmeton OurKosovo.

Ajo publikoi një video që shpejt u bë virale, në të cilin zbulon përbërësit që i ndihmojnë që çarçafët e saj të duken sikur kanë dal në shiriti prodhues i fabrikës.

Fillimisht vendos ujë në një enë, e përzien me alkool dhe zbutës – tërë këta përbërës i përzien sërish për disa minuta dhe më pas fillon t’i spërkat çarçafët.

Për të pasur efekt sa më të madh, ajo këshillon të gjithë që çarçafët t’i lënë që të thahen – dhe në fund rezultati është mbresëlënës, duken sikur janë blerë të ri. /OurKosovo/

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...