-7.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Arbër Zaimi: BE u zotua për 100 projekte me një kosto 2.7 miliardë euro për Kosovën

Arbër Zaimi nga VV ka zbardh detaje nga takimi i kryeministrit Kurti me presidenten e KE-së që sipas tij nga BE ka zotime për mbështetje të mbi 100 projekteve me një kosto prej 2.7 miliardë euro.

Postimi:

Përfaqësim dinjitoz i kryeministrit Kurti në Prishtinë, në takim me Von der Leyen, duke marrë nga BE zotimet për mbështetje për mbi 100 projekte për zhvillim ekonomik e të gjithmbarshëm, me një kosto prej mbi 2.7 miliard euro në gjashtë vitet e ardhshme.

Përfaqësim dinjitoz i zv.kryeministrit Bislimi në Bruksel ku deri më tani ka dakordim për një marrëveshje për aplikimin e sticker-ave për mbulimin e targave si nga pala serbe ashtu edhe nga Republika e Kosovës, pra trajtim i barabartë, teksa policia e Kosovës do të vazhdojë menaxhimin e zakonshëm kufitar e doganor, ndërsa protestat e barrikadat do të ndalen dhe sigurinë e përgjithshme do ta ndihmojë edhe KFOR-i.

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...