7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: AC Milan – Atletico Madrid

Milani do të pres Atletico Madridin në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Të dy skuadrat janë ende pa fitore, ndërsa do të përballen sot nga ora 21:00 në “San Siro”.

Vendi: San Siro

Koha: 21:00

Lajme rreth ekipeve

AC Milan

Zlatan Ibrahimovic vazhdon të luftojë me një problem të thembër dhe nuk do të kthehet deri pas pushimit me kombëtare. Simon Kjaer ka një shans për ta luajtur këtë ndeshje.

Tiemoue Bakayoko, Rade Krunic dhe Alessandro Florenzi humbasin ndeshjen e së martës në Ligën e Kampionëve për shkak të lëndimeve.

Davide Calabria mund të kthehet në krahun e djathtë pasi luajti edhe ndaj Spezias të shtunën.

Atletico Madrid

Stefan Savic është i pezulluar, ndërsa Jose Gimenez pritet të rreshtohet së bashku me Felipen dhe Mario Hermoson në mbrojtje.

Thomas Lemar humbet takimin për shkak të lëndimit, por Diego Simeone nuk ka shqetësime të tjera.

Simeone mund të fillojë Joao Felix në sulm së bashku me Luis Suarezin pasi i duhen pikët dhe do të kërkojë fitore.

Fakte

Janë shënuar më pak se 2.5 gola në 7 ndeshjet e fundit të Atletico Madridit në Liga e Kampionëve.

Atletico nuk ka arritur të shënojë në tre ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve.

AC Milan ka humbur tre ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve.

Analizë

AC Milan u kthye mirë nga humbja e tyre 3-2 ndaj Liverpool në fillim të këtij muaji, duke marrë shtatë pikë nga tre ndeshje radhazi në Serie A, duke përfshirë edhe një pikë ndaj Juventusit. Ata kanë fituar tre ndeshjet e tyre në shtëpi këtë sezon, duke shënuar tetë gola, kështu që do të rezultojë një arrë e fortë për Atleticon.

Los Colchoneros kanë qenë të dobët kohëve të fundit, duke fituar vetëm dy nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit.

Atletico pësoi një humbje të papritur 1-0 ndaj Alaves që kishte humbur pesë ndeshjet e mëparshme në kampionat këtë sezon.

AC Milan do të jetë i etur për të vazhduar tutje pas humbjes e tyre ndaj Liverpoolit në javën e parë, pasi kjo ndeshje mund të jetë vendimtare për ecurinë e tyre.

Formacionet e mundshme

AC Milan: Maignan, Calabria, Tomori, Romagnoli, Hernardez, Tonali, Kessie, Saelemaekers, Diaz, Leao, Rebic.

Atletico Madrid: Oblak, Gimenez, Hermoso, Felipe, Trippier, Koke, Llorente, Kongdobia, Carrasco, Felix, Suarez.

Parashikimi: AC Milan 1-1 Atletico Madrid

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...