-4.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Në kohë tensionesh me Kosovën, Rusia përgatitet të çojë ushtarë në Serbi

Ushtarë rusë do të dërgohen në Serbi në muajin e ardhshëm.

Kështu raporton media ruse, TASS, e cila bën të ditur se forca ajrore do të vijnë në Serbi për stërvitje të përbashkëta ushtarake, përcjell OurKosovo.

Këto ushtrime, sipas këtij mediumi do të mbahen në tetorTASS raporton, duke cituar një burim në qarqet ushtarake ruse, se Ministria ruse e Mbrojtjes do të dërgojë në Serbi sisteme raketore Pantsir, të cilat do të marrin pjesë në stërvitjet “Mburoja Sllave-2021”.

Kujtojmë se këto manovrime pritet të ndodhin në një kohë kur mes Kosovës dhe Serbisë janë rritur tej mase tensionet në veri.Aktualisht, në këtë pjesë janë të stacionuara forca të shumta të Policisë Speciale si dhe protestues serbë të cilët që më shumë se një javë po e mbajnë rrugën të bllokuar. /OurKosovo/

Lajmet e fundit

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...

TE NGJASHME

Enver Maloku para se të vritej: Kështu na ka mallkuar Bujar Bukoshi – ja dy personat që i ndërprenë lidhjet Ibrahim Rugovës

Më 11 janar, u bënë 23 vite që nga vrasja e Enver Malokut, ish kreut të Qendrës Informative të Kosovës dhe bashkëpunëtor i ish...

“Jam gati të vë dorën në zjarr për këtë” / Nano tregon provat që kanë fundosur Sali Berishën

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano një vendim i marrë në interes të shqiptarëve. Nano tha...

Përçahen Lladrovct/ Vëllai i Ramizit thotë se s’do ta votojë më PDK-në

Emri Lladrovci, vëllai i kryetarit të Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se nuk do të jetë më anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Madje ai...

“Peshqit e mëdhenj”, ROSU duhet të zbarkojë në rezidencat e të fortëve të politikës

Lëndët e ‘Peshqëve të mëdhenj’ ende kanë mbetur pa u përfunduar. Ato nuk po heton as nga Eulex-i e as nga organet tjera të...