5.7 C
Pristina
Thursday, December 2, 2021

Trajneri i Carpignanos e goditi me grusht në fytyrë gjyqtarin gjatë një ndeshjeje në Prima Categoria

Një gjyqtar në Prima Categoria në Itali është goditur me grusht në fytyrë nga trajneri i Carpignanos, i cili më pas ka kërkuar falje dhe ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Trajneri Giovanni Alosi e sulmoi gjyqtarin Andrea Felis gjatë ndeshjes kundër Oleggio Castello në kategorinë e parë të futbollit italian.

Takimi u pezullua, pasi trajneri e goditi gjyqtarin kur skuadra e tij po humbte me rezultat 2-0 në gjysmën e dytë.

Felis i dha karton të kuq Alosit për shkak të protestave të tij, por ai në vend se të shkonte në zhveshtore, iu afrua duke e sulmuar verbalisht dhe më pas e goditi me grusht në fytyrë.

Pas incidentit, trajneri – të cilin e presin sanksione dhe diskualifikim afatgjatë – kërkoi falje për veprimet e tij dhe dha dorëheqje.

Prima Categoria është niveli i shtatë në sistemin italian të ligave të futbollit.

Lajmet e fundit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...

TE NGJASHME

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit

Dyshime se Prokurori ndikoi në punësimin e resë së tij në Prokurorinë e Prizrenit. Në një konkurs të hapur nga Prokuroria Themelore në Prizren për...

Gjinia, mosha dhe vendi prej nga vije viktima e fundit nga koronavirusi në Kosovë

Një viktimë është regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton OurKosovo. Viktima është një grua e moshës 70-79 vjeçare nga Fushë Kosova. Gjatë 24...

Publikohet raporti 24 orësh i rasteve me COVID-19 nga Ministria e Shëndetësisë

1 viktimë dhe 13 raste të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton OurKosovo. Gjatë kësaj...

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës

Ambasadorja e Britanisë në Beograd flet për aksionet në veri të Kosovës: Dialogu varet vetëm nga palët. Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Beograd, Sian...