16.5 C
Pristina
Thursday, October 21, 2021

Shihni shpesh ëndrra me gjarpërinj? Nuk tregojnë vetëm lajme negative, kuptimet më të zakonshme

Stephanie Gailing, astrologe dhe interpretuese ëndrrash thotë se gjarpri në ëndërr mund të ketë një domethënie të madhe por jo gjithmonë një kuptim negativ. Në fakt, ëndrrat për gjarpërinjtë mund të simbolizojnë ngjarje pozitive në jetën tuaj si transformimi, krijimtaria dhe pjelloria, sipas Well and Good.

Për të kuptuar se çfarë do të thotë ëndrra për ju, Gailing këshillon ëndërrimtarët të kenë një qasje me dy drejtime. Së pari: “Si ndiheni për ëndrrën që patë?” Së dyti, merrni parasysh atë që gjarpri po bën në ëndrrën tuaj. “A po ju sulmon gjarpri?”

Gjarpri po heq lëkurën e tij: Vdekja dhe rilindja

Nëse dikush që ka frikë nga gjarpërinjtë, kjo mund të nënkuptojë se ata kanë frikë nga ndryshimi ose transformimi.

Jeni jashtë për një shëtitje dhe shihni një gjarpër: Ka diçka në jetën tuaj që ia vlen të rishqyrtohet.

Sipas ekspertes, kjo mund të jetë një shenjë se diçka në jetën tuaj ka nevojë për më shumë vëmendje.

Ka një gjarpër në dhomën tuaj të gjumit: Kreativiteti dhe seksualiteti

Në këtë rast, ëndrrat me gjarpërinj në shtratin tuaj mund të jetë reflektues i forcës suaj krijuese dhe seksualitetit.

Ëndrra e përsëritur me gjarpërinj

Kjo tregon se ka diçka që përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj. Është diçka që duhet rishikuar. Nëse keni parë shpesh një ëndërr të tillë, merrni parasysh përsëri se si ndiheni për atë gjarpër. A jeni miqësuar me frikën tuaj? A e keni përfunduar transformimin? A po bëheni aleat i procesit të shërimit?

Lajmet e fundit

Kurti: Në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor s’duhet të ketë fonde të BE-së pa vlera të Evropës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje nga fjalimi i tij sot në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë. Ai ka thënë se...

Macron: Dialogu Kosovë-Serbi duket shumë kompleks

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në përfundim të samitit të Brdo foli për një situatë komplekse në Ballkan. Macron iu referua problemeve mes Kosovës dhe...

Syla i reagon ashpër drejtorit të Policisë që nuk ofroi garancë të mjaftueshme për krerët e UÇK-së

Gazetari Valon Syla ka reaguar në rrjetin social Facebook pas raportimit se Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, nuk ka ofruar garanci të...

Zuckerbergu i mohon akuzat e informatores, Frances Haugen

Shefi i rrjetit social Facebook i është kundërpërgjigjur informatores Frances Haugen, duke thënë se dëshmia e saj se kompania mendon më shumë për përfitimet...

TE NGJASHME

Kurti: Në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor s’duhet të ketë fonde të BE-së pa vlera të Evropës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje nga fjalimi i tij sot në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë. Ai ka thënë se...

Macron: Dialogu Kosovë-Serbi duket shumë kompleks

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në përfundim të samitit të Brdo foli për një situatë komplekse në Ballkan. Macron iu referua problemeve mes Kosovës dhe...

Syla i reagon ashpër drejtorit të Policisë që nuk ofroi garancë të mjaftueshme për krerët e UÇK-së

Gazetari Valon Syla ka reaguar në rrjetin social Facebook pas raportimit se Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, nuk ka ofruar garanci të...

Zuckerbergu i mohon akuzat e informatores, Frances Haugen

Shefi i rrjetit social Facebook i është kundërpërgjigjur informatores Frances Haugen, duke thënë se dëshmia e saj se kompania mendon më shumë për përfitimet...