7.2 C
Pristina
Saturday, October 16, 2021

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon personalitetin tuaj

Shumica e njerëzve e nisin ditën me një dush të ngrohtë. Sidoqoftë, mënyra se si laheni nuk është kurrë e njëjtë.

Mund të mos e keni vënë re, por tek të gjithë ekziston një tendencë për ta filluar larjen me një pjesë të caktuar të trupit. Në mënyrë të pavetëdijshme, vendimi merret nga trupi ynë dhe kjo tregon shumë për personalitetin tonë, shkruan “Bright Side”.

Nëse lani fytyrën së pari

Nëse lani fytyrën së pari, në thelb jeni duke u kujdesur për të pesta shqisat. Kjo do të thotë që jeni shumë të shqetësuar për mënyrën se si perceptoni, dhe dëshironi të bëni kujdes maksimal për atë që vërehet së pari nga të tjerët, pra për fytyrën.

Jeni gjithmonë në ankth për atë që të tjerët mendojnë për ju dhe ndonjëherë, zhgënjeheni ose stresoheni dhe mund të ndiheni në siklet gjithashtu. Është e vështirë për këta njerëz të dëgjojnë gjëra të këqija për veten e tyre.

Nëse lani krahët ose këmbët së pari

Nëse jeni ndër ata që i kushtojnë vëmendje së pari këmbëve, mund ta quani veten një person të përulur. Krahët ose këmbët janë gjithashtu simbole të forcës dhe vullnetit. Kështu, larja e tyre tregon se nuk keni frikë të shprehni zgjedhjet tuaja. Ju ose urreni diçka, ose e doni atë.

Nëse keni tendencë të lani sqetullat së pari, ka shumë të ngjarë të jeni të njohur në rrethin tuaj shoqëror si një person i besueshëm. Gjithashtu, ju nuk keni frikë nga puna.

Nëse lani së pari pjesët tuaja intime

Ndoshta kjo tregon se jeni një person shumë i turpshëm . Ju mund ta quani veten një introvert, ose me vetëbesim të ulët. Nuk ju kushtojnë shumë vëmendje në grupet shoqërore, megjithatë, ata që ju njohin nga afër do të thonë se jeni personi më i vërtetë që kanë takuar. Mund t’i bëni të tjerët që janë rreth jush që të ndihen rehat në praninë tuaj.

Nëse lani gjoksin së pari

Ju me shumë mundësi ndiheni rehat nën lëkurën tuaj. Ju jeni praktik dhe shumë i drejtpërdrejtë. Ju jeni mjaft të vendosur dhe konfuzioni vështirë se ndikon tek ju. Ju pëlqen të jeni të pavarur dhe njerëzit ju admirojnë për këtë.

Nëse lani flokët së pari

Nëse koka ose flokët tuaj janë pjesa e trupit që lani së pari në dush, ju jeni një person që i pëlqen disiplina dhe rregulli. Pjesa më e lartë e trupit në përgjithësi tregon forcën dhe se keni një opinion të fortë për gjithçka. Ju besoni se jeni praktik. Gjithashtu e menaxhoni kohën shumë mirë dhe njiheni për të qenit i përpiktë.

Nëse lani supet dhe qafën së pari

Njerëzit më punëtorë shpesh lajnë së pari zonën e qafës dhe të shpatullave. Supet tregojnë barrë dhe ju gjithmonë dëshironi ta hiqni qafe. Ju jeni një person pozitiv dhe prisni të njëjtën gjë nga të tjerët. Jeni shumë konkurrues dhe doni të jeni një hap para të gjithëve.

Nëse lani shpinën së pari

Shpina juaj reflekton vetëdijen. Pjesa e pasme përfshin jo vetëm kurrizin, por edhe sistemin tuaj nervor që luan një rol të madh në funksionimin e trurit. Larja e shpinës tregon shumë për natyrën tuaj të rezervuar. Jeni gjithmonë shumë të kujdesshëm dhe nuk u besoni njerëzve lehtë.

Ju keni një zakon që i shkoni gjërave deri në fund dhe merrni vendime me kujdes. Për ju, të qenit vetëm është një mundësi për të shijuar kohën me veten.

Ky test është vetëm për qëllime argëtuese dhe nuk mund të konsiderohet një opinion profesional.

Lajmet e fundit

Kurti: Në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor s’duhet të ketë fonde të BE-së pa vlera të Evropës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje nga fjalimi i tij sot në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë. Ai ka thënë se...

Macron: Dialogu Kosovë-Serbi duket shumë kompleks

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në përfundim të samitit të Brdo foli për një situatë komplekse në Ballkan. Macron iu referua problemeve mes Kosovës dhe...

Syla i reagon ashpër drejtorit të Policisë që nuk ofroi garancë të mjaftueshme për krerët e UÇK-së

Gazetari Valon Syla ka reaguar në rrjetin social Facebook pas raportimit se Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, nuk ka ofruar garanci të...

Zuckerbergu i mohon akuzat e informatores, Frances Haugen

Shefi i rrjetit social Facebook i është kundërpërgjigjur informatores Frances Haugen, duke thënë se dëshmia e saj se kompania mendon më shumë për përfitimet...

TE NGJASHME

Kurti: Në 6 vendet e Ballkanit Perëndimor s’duhet të ketë fonde të BE-së pa vlera të Evropës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje nga fjalimi i tij sot në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë. Ai ka thënë se...

Macron: Dialogu Kosovë-Serbi duket shumë kompleks

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në përfundim të samitit të Brdo foli për një situatë komplekse në Ballkan. Macron iu referua problemeve mes Kosovës dhe...

Syla i reagon ashpër drejtorit të Policisë që nuk ofroi garancë të mjaftueshme për krerët e UÇK-së

Gazetari Valon Syla ka reaguar në rrjetin social Facebook pas raportimit se Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, nuk ka ofruar garanci të...

Zuckerbergu i mohon akuzat e informatores, Frances Haugen

Shefi i rrjetit social Facebook i është kundërpërgjigjur informatores Frances Haugen, duke thënë se dëshmia e saj se kompania mendon më shumë për përfitimet...