15.6 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Tri formacionet se si mund të luajë Man Utd me Cristiano Ronaldon këtë sezon

Dymbëdhjetë vjet pasi shkëmbeu Anglinë me Spanjën, Manchester United befasoi të gjithë duke e rikthyer Cristiano Ronaldon përsëri në Old Trafford.

Trajneri i Djajve të Kuq, Ole Gunnar Solskjaer, kohëve të fundit e cilësoi 36-vjeçarin si “lojtari më i madh në botë ndonjëherë”, por shumë kanë pyetur se si do të përshtatet portugezi në skuadrën e Untiedit të mbushur me yje.

Tashmë në dispozicion të tij, trajneri norvegjez ka mundësi të shumta për sulmin, me Mason Greenwood, Jadon Sancho, Marcus Rashford dhe Anthony Martial.

Ironikisht, Unitedi ka kërkuar një zëvendësim afatgjatë për 34-vjeçarin Edinson Cavani, por në vend të kësaj ka sjellë Ronaldon, që është afër të mbush 37 vjet.

Mediat angleze i kanë hedhur një vështrim të tri mënyrave se si mund të rreshtohet Unitedi pas transferimit të pesë herë fituesit të Topit të Artë.

4-3-3

Në këtë formacion, Ronaldo do luante në qendër të sulmit, i mbështetur nga Sancho dhe Rashford nga krahët.

Paul Pogba dhe Bruno Fernandes do ishin pas tyre në mesfushë, së bashku me Fredin si mesfushor me tipare mbrojtëse.

4-2-3-1

Në këtë rreshtim, portugezi përsëri do të ishte në qendër të sulmit, por kësaj radhe i mbështetur nga krahët nga Sancho dhe Pogba, ndërsa Bruno do ishte pas shpinës së tij si një sulmues i dytë apo në rolin e 10-shit.

Në mesfushë, parashihet të jenë Fred dhe Scott McTominay.

3-4-1-2

Ky formacion mund të përdoret më shpesh nga Solskjaer këtë sezon dhe Ronaldo do luante në majë të sulmit së bashku me Greenwood, ndërsa pas shpinës së tyre do ishte Bruno Fernandes.

Mesfusha do të përbehej Pogba dhe McTominay, ndërsa Aaron Wan-Bissaka dhe Luke Shaw do luanin nga krahët.

Lajmet e fundit

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...

TE NGJASHME

A dihet se çfarë është kjo? Një video nga një vendpushim malazez provokoi një debat – nuk mungojnë as komentet qesharake

“Këtë mëngjes në Beçiqi”, quhet mesazhi që u publikua në një grup në rrjetet sociale ku mund të shihet diçka duke notuar në ujërat...

Burri i propozon të dashurës së tij natën që shtëpia e tyre e re u përfshi nga zjarri – pasi shpëtoi unazën e fejesës...

Një burrë nga Karolina Veriore e bëri më të mirën një situatë të keqe duke i propozuar të dashurës së tij, natën që shtëpia...

Testimi për COVID-19: Pijet që mund të çojnë në një rezultat pozitiv të rremë, sipas studimit të ri

Testet e shpejta antigjen lejojnë njerëzit që nuk kanë simptoma të coronavirusit të shohin nëse janë të infektuar, përcjell OurKosovo. Një studim, i kryer nga...

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar. Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese...